PEL Refrigerator PRCGD-21960 Curved Grey Blaze
₨95,500.00
Out of Stock
682
People watching this product now!
SKU:
00002751
Categories: 11.11 Jhatka Sale, Refrigerators, Top Mount Refrigerators
Tag: PEL Refrigerator PRCGD-21960 Curved Grey Blaze
Description
Key Features:
| Voltage/Frequency | 220/50 Volts/Hz |
| Power Consumption | 178 Watt |
| Current Consumption | 1.2 Ampere |
| Climate Class | Tropical |
| GENERAL FEATURES | |
| Defrosting – Freezer | Manual |
| Defrosting – Refrigerator | Manual |
| Temperature Control (Adjustable) | Mechanical |
| Crispo Tray | Yes |
| Interior Light | LED |
| Refrigerant | R600a |
| Evaporator | Tube on Sheet |
| Condenser (Ins.) | Natural Draft |
| Height | 1724 mm |
| Width | 662 mm |
| Depth | 540 mm |
| Net Weight | 70 kg |
| Gross Weight | 80 kg |
Additional information
| Brand |
|
|---|---|
| Electronics Type |
|
| Refrigerator Type |
|
Reviews (0)
Be the first to review “PEL Refrigerator PRCGD-21960 Curved Grey Blaze” Cancel reply
Shipping & Delivery

Reviews
There are no reviews yet.