Fotile 25800K-E2 Built-in Microwave Oven
₨201,699.00
In Stock
912
People watching this product now!
SKU:
Categories: Built-In Ovens, Kitchen Appliances
Description
Key Features:
- Touch Control Interface: Provides intuitive operation for precise cooking settings.
- Microwave and Grill Functions: Allows for versatile cooking options, from reheating to grilling.
Specifications:
- Rated Voltage: 220-240V, 50/60Hz
- Rated Input Power: Microwave 1350W, Grill 850W
- Microwave Output Power: 800W
- Microwave Frequency: 2450 MHz
- Product Dimensions (W x D x H): 595 x 385 x 368 mm